03.07.2017 – Viadukt, bambusárium a parčík

Tento den začal velmi klidně a končil velmi hekticky. Pojďme si povědět, co se stalo!

Ráno jsme v klídečku vstali 🛏, nasnídali se 🍛 a domluvili se, že pojedem až kolem jedný. Tak jsme si i udělali obídek 🍴 a v jednu vyrazili na cestu k prvnímu stanovišti, kterým byl aquadukt ještě z doby Římanů.

Před druhou jsme dorazili k aquaduktu. Porozhlídli jsme se okolo, vychladili nožičky v řece, vyfotili několik málo foteček, dali si zmrzlinku 🍦 …. no a pak už jsme jen zjistili, že nestíháme 🙃.

Po aquaduktu jsme měli naplánováno bambusárium v Générargues, které zavíralo v 19:00 a jeho prohlídka měla zabrat průměrně hodinku a půl. My jsme stihli dojet 17:35, takže onu hodinku a půl jsme sice měli, ale nám by nestačili asi ani tři hodiny. Každopádně tam bylo krásně, podívali jsme se na stavby z bambusu i na čínskou zahradu 🎋, odpočinuli jsme si v zenovém hájku 😌 (kde bylo nesnesitelné dusno) a i bludištěm jsme zvládli projít. Pak už jsme jen koupili suvenýry v místním obchůdku, ze kterého nás nakonec taky vyhnali, a my se vydali na poslední stanoviště. Do parku ve městě Nîmes.

Do Nîmes nás navigace protáhla takovými uličkami, že když jsme projížděli, tak by kolem nás chodec neprošel 🙈🙉🙊. Každopádně jsme úspěšně našli parkoviště, skočili si nakoupit nějaké jídlo a vydali se do parku.

Do parku jsme se dostali až kolem půl deváté. Což bylo dost pozdě, ale zas na druhou stranu to byla už jen chvíle do rozsvěcení všech světýlek 💡, co tam byly. Tak jsme se prošli po celém parku nafotili krásně nasvícené objekty a ztratili pojem o čase … na ubikaci jsme dorazili až po jedné hodině ranní 🌛.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.